heksagon zolty

O nas

Mam na imię Dariusz. Jestem pszczelarzem zarówno z wykształcenia, jak i zamiłowania. Od lat zajmuję się prowadzeniem pasieki i dostarczaniem moim pszczołom wszystkiego, czego potrzebują do szczęśliwego życia. One odwdzięczają mi się miodem i dają mi pretekst do ciągłego kształcenia się i zdobywania nowych umiejętności.

Zajmuję się nie tylko utrzymywaniem pszczelich rodzin i produkcją miodu, ale także projektowaniem i rękodzielniczym wytwarzaniem drewnianych uli, głównie wielkopolskich. Jestem ciekawy świata i nie ustaję w poznawaniu go, a to wszystko z szerokim uśmiechem i determinacją, aby nie pominąć żadnego fascynującego szczegółu.

produkcja pasiek
produkcja pasiek

W swą pasję wciągnąłem moją córkę Olgę, która – choć na początku broniła się przed pszczelim światem – w końcu dała się porwać tej fascynującej dziedzinie. Dziś jest oddana pszczelarstwu całym sercem, propaguje wiedzę o tych niezwykłych stworzeniach oraz o ich produktach, pasjonuje się zagadnieniami związanymi z pszczelimi skrzydłami i każdego dnia wspiera mnie w naszej rodzinnej pasiece.

heksagon zolty

Nasza Pasieka

Z realizacją marzeń nie należy zanadto zwlekać. W przeciwnym przypadku zostaje zbyt mało życia, aby czerpać satysfakcję z własnych osiągnięć. Od ulotnej myśli dotyczącej przydomowej pasieki minęło dużo czasu. Na szczęście myśl tę udało się w porę schwycić, odpowiednio wypielęgnować i przekuć w dzieło, które napawa dumą.

Zaczynaliśmy od trzech pszczelich rodzin i niepewności, co przyniesie los. Teraz mamy już prawie trzydzieści pni, a wiedza i umiejętności, które po drodze nabyliśmy, dają nam pewność, że spełnienie marzenia było najlepszym, co mogliśmy zrobić.

Staramy się jak najmniej ingerować w pszczele zwyczaje, wierząc, że są to stworzenia mądre i same doskonale wiedzą, co i kiedy czynić – mało jest na świecie istot tak dobrze zorganizowanych, cechujących się tak wielką wydajnością i niepoddających się przypadkowości. Po co więc poprawiać naturę? W swoich działaniach czerpiemy z wielowiekowej tradycji pszczelarskiej, zgłębiając nauki pionierów tej dziedziny i robiąc wszystko, aby naszym podopiecznym żyło się jak najlepiej.

Dzięki zgodnej współpracy z naszymi pszczelimi rodzinami pozyskujemy następujące miody:

  • wielokwiatowy,

  • rzepakowy,

  • akacjowy,

  • lipowy,

  • nawłociowy.

produkcja pasiek

Numer weterynaryjny pasieki: 100871180

Numer sprzedaży bezpośredniej: 10085641

Każdego dnia dbamy o nasze pszczoły i mamy na to papiery :) Pasieka Wiosenna jest pod stałą opieką Powiatowego Inspektora Weterynarii w Pabianicach, dysponujemy w pełni wyposażoną profesjonalną pracownią pszczelarską, jesteśmy także zarejestrowani jako zakład działający w zakresie bezpośredniej sprzedaży produktów pszczelich.

logo pasieka stopka

© Pasieka Wiosenna 2020

design by Hokito Strony Internetowe

Skontaktuj się z nami